Edző: Viktor Kuzmin

Edző: Silló Zsolt,

Földesi Attila

ELSŐ FÉLIDŐ
1- 9. perc Kertész Tamás válla a Veszprém elleni mérkőzésen elég komolyan megsérült, ezért az elmúlt héten nem edzhetett és természetesen a játékot sem tudta vállalni. Csapatunk katasztrofálisan kezdte az első félidőt, és ez sajnos a későbbiekben sem sokat javult. A helyezések szempontjából mindkét csapatnak fontos volt a győzelem. A kiesés ellen kell majd küzdenie a vesztesnek, a végeredmény alapján a Siófoknak. Az első 9 percben a hazaiaknál 4! pont született Sipos Tamás jóvoltából, míg- az exsiófoki edző- Földesi Attila csapata már 23! pontot dobott. Viktor Kuzmin a 6. percben kért időt, de ekkor már   tetemes volt a vendégek előnye. Nagykanizsai kosárszerzők: Gál Tamás:9/3, Polster Péter:6, Beloous Andrei:5, Török Róbert:3/3    4 : 23
10- 13. perc A csereként beállt Földesi Zoltánnak sikerült triplát dobnia, majd Horváth István és Jaroslav Gorszky is csatlakozott a pontgyártáshoz. Pallag Zoltán 3 pontosa és duplája által megmaradt a nagy különbség. 11 : 28
14. perc   Sipos Tamás duplája után Belooust dobás közben lökte Horváth István, így 2+ 1- et szerzett. Ekkor,- bár állítólag nem történt semmilyen szabálytalanság- Földesi Zoltánnak el kellett hagynia a pályát, mert felrepedt a szemöldöke.  13 : 31
15. perc Ismét Sipos Tamás és Beloous volt eredményes. 15 : 33
16. perc Kosárszerzők: Beloous: 2, Sipos Tamás: 2+1, Földesi Zoltán: 2.     20 : 35
17. perc Kulcsár Balázs dobott büntetőket. 20 : 37
18. perc Horváth István duplájára Kulcsár válaszolt triplával. 22 : 40
19. perc Jaroslav Gorszky dobását Beloous és Millei Attila büntetői követték. Beloous mindkettőt, Millei egyiket sem értékesítette. Ezután Gosztonyi Gábor triplát, Horváth István 2 büntetőt dobott.   26 : 45
20. perc A hazaiaknál Sipos Tamás 2, a vendégeknél Beloous 2, Kulcsár 3 pontot szerzett a szünet elötti utolsó percben. Az első félidő eredménye: 28 : 50
második félidő
1- 4. perc Gál Tamás egy, Horváth István két duplát dobott. 32 : 52
5. perc Polster Péter ziccerére az újonnan beállt fiatal siófoki center, Kovács Norbert válaszolt.    34 : 54
6- 7. perc Antalics 4, Horváth István 2, Kovács Norbert 2 pontot szerzett.  38 : 58
8- 11. perc Sipos Tamás tripláját Antalics két duplája és egy büntetődobása követte.               Ezután Kovács Zsolt szépített. 43 : 63
12. perc Török pontjaival az állás:  43 : 65
13. perc Polster duplát, Horváth István két büntetőt dobott, majd Antalics két pontját követően Kovács Zsolt és Horváth István is triplával kezdte meg a felzárkózást. 51 : 69
14- 15. perc Gosztonyi ellen személyi hibát ítéltek, Gorszky dobott büntetőket. A vendégek időt kértek, majd a labda játékba kerülése után ismételten Gosztonyi kapott faultot, ekkor kiderült, hogy már a 6. személyi hibájával játssza a mérkőzést. A játékvezetők a nagykanizsai edzőnek írták be  az újabb faultot és Horváth István 4 dobást végezhetett.  Ezt a döntést a Siófoki csapat vezetői nem fogadták el, ezért a mérkőzés végén óvást nyújtottak be. 59 : 69
16. perc Török 4, Gál 2 büntetőt dobhatott, eközben Horváth István szerzett kosarat a hazaiaknál. 61 : 75
17. perc Viktor Kuzmin játéklehetőséget adott a csapat fiataljainak. Csala Márton kettőből egy büntetőt értékesített. Gál Tamás két duplájával tovább növelte az előnyt.  62 : 79
18. perc Kulcsár büntetői után Csala Márton,  illetve Polster volt eredményes.
19. perc Gál kosarára Horváth Krisztián és Csala Márton duplával, Kovács Zsolt triplával válaszolt. 71 : 85
20. perc A mérkőzés Gál Tamás büntetőivel fejeződött be. A végeredmény: 71 : 87

Jók:  Horváth István 25/3, Sipos Tamás 16/3