Kovács Norbert

Edző: Tajti Zoltán

Edző: Viktor Kuzmin

ELSŐ FÉLIDŐ
1. perc Hegedüs triplával nyitotta meg a mérkőzést.  Horváth István  büntetőivel sikerült felzárkózni. 3 : 2
2. perc Füzy dupláját Sipos dobásai követték 5 : 5
3. perc   Kovács Zsolt triplájára Füzy válaszolt. 10 : 8
4. perc Sipos 3 pontosára ezúttal duplával felelt Füzy. 12 : 11
5. perc Horváth, majd Pálffy és Kardos volt eredményes. 16 : 13
6. perc Kovács Zsolt kettőből egy büntetőt értékesített. 16 : 14
8. perc Gorszky, Millei és Kardos dobott kosarat. 18 : 18
9- 12. perc Pálffy dupláját Kovács Zsolt triplája követte. Kardos ziccerére Sipos Tamás és Horváth István válaszolt.Kardos egymás után kétszer talált a siófokiak kosarába.     26 : 25
13. perc Millei Attila, Kertész Tamás, illetve Képli volt eredményes. 30 : 29
14- 15. perc Földesi Zoltán dobhatott büntetőket. 30 : 31
17. perc Millei és Gorszky dobott ziccereket. Tajti Zoltán  időt kért. Olyannyira sikerült felráznia csapatát, hogy ezután a siófokiak minden támadását kivédték A vendégek ebben a félidőben nem dobtak több kosarat. Viktor Kuzmin a 19.és 20. percben  percben kérte ki idejét, nem sok eredménnyel. 35 : 30
18- 20. perc A hazaiak pontszerzői: Kardos: 2, Pálffy: 2, Képli: 5, Hegedüs: 3.                                   Az első félidő eredménye: 44 : 35
Második félidő
1- 4. perc A második félidő sem indult szerencsésebben, mint az első vége. Most csak a 4. percben született meg az első siófoki pont Millei Attila jóvoltából. Addig a következő játékosok voltak eredményesek a fehérváriaknál: Képli: 4, Füzy : 2. 50 : 37
5. perc Képli duplájára Kovács Zsolt válaszolt. Kardos ziccerével: 54 : 39
6. perc Horváth István és Millei Attila dobott kosarat.54 : 44
7. perc Pálffy kettőből egy büntetőt értékesített. Gorszky és Kovács Zsolt tovább folytatta a felzárkózást. Kardos és Képli azonban újabb pontokat szereztek csapatuknak         55 : 48
10. perc Sipos Tamás büntetői és duplája között Hegedüs dobott kosarat. 61 : 52
11. perc Kardos ziccere után Hegedüs büntetői következtek, melyekből egyet kihagyott.       64 : 52
12. perc Millei Attila szintén büntetőket dobhatott. 64 : 54
13. perc Képli Pétert dobás közben faultolták a siófokiak, így plussz egy büntetődobást is végezhetett. A dobáskísérlete sikertelen volt. 66 : 54
14. perc Kovács Zsolt triplát, Millei Attila ziccert dobott. Ezután Sipos Tamás, illetve Képli dobhatott büntetőket. 68 : 61
16. perc Pálffy duplát, plussz egy büntetőt dobott. 71 : 61
17. perc Ekkor szinte csoda történt, összekapták magukat a siófoki játékosok, és néhány perces remek játékkal egy pontos különbséget harcoltak ki. Tombolt a csapatot elkísérő szurkolótábor. Horváth István: 2, Sipos Tamás: 4, Kovács Zsolt 3 pontot dobott. 71 : 70
18. perc Tajti Zoltán időkérése ismét megszakította a siófokiak lendületét. Ezután a vendégeknek a 20. percben sikerült pontot szerezni, Gorszky zicceréből. Sorsdöntő pillanatokban 3 eladott labdája volt Milleiéknek. Sikertelen dobáskísérletek, kapkodó játék jellemezte a végjátékot. A fehérváriak higgadtan, nyugodtan és nagyon magabiztosan nyerték meg ezt a mérkőzést. Az utolsó két perc fehérvári kosárszerzői: Hegedüs: 5, Kardos: 2, Tahin: 1, Pálffy 2 pont. Nehéz dolga van ezután a siófoki gárdának. Ahhoz, hogy elkerüljék a kiesést, egymás után három alkalommal kell legyőzniük a Fehérvár KC-t. Mivel a székesfehérváriak már 2 győzelmet arattak, így nekik egy győztes meccs elegendő a bentmaradáshoz. A végeredmény: 81 : 72
JÓK: Sipos Tamás 18/3, Kovács Zsolt 17/12, Millei Attila 14