Játékvezetők: Dr Smied István, Gorka Szabolcs
Ellenőr: Karner István
A MÉRKŐZÉS FŐSZPONZORA: DataNet Kft

ELSŐ FÉLIDŐ
1-2. perc Az előző mérkőzésekhez hasonlóan, most sem sikerült az első percekben kosarat szerezni csapatunknak. A tiszaújváros viszont nem lazsált, 8 ponttal húzott el a Siófok elött, Brunyánszki, Jávorszki és Bódi jóvoltából. Viktor Kuzmin gyorsan reagált, időt kért és rápiritott fiaira. Horváth István helyett Földesi Zoltánt küldte a pályára.    0   :  8
3. perc      Sipos megszerezte csapata első pontjait.    2  :  8
4. perc   Millei is csatlakozott a pontgyártáshoz. Bódi Ferenc tovább növelte a vendégek előnyét. 4:10
5- 8. perc A 8. perc végéig sorra  a siófoki támadások végződtek góllal. Pontszerzők : Sipos :4, Szafronov :4, és Kertész : 2, -illetve Elezovic : 2. Ekkor fordult az állás :  14  :  12
9. perc Kiegyenlitett a Tiszaújváros Brunyánszki pontjaival. Pályára lépett Szafronov helyett     Kovács Zsolt.                     14   :  14
10. perc Földesi Zoltánt 3 pontos dobáskisérlet közben fautolták, igy hárombüntetőt dobhatott,melyet értékesitett.            17  :  14
11. perc Ismét felzárkózott a vendégcsapat. Bódi Ferencet dobás közben lökte Millei Attila,igy plussz egy büntetőt is bedobott. Földesi Z. triplája pontosan talált a vendágek kosarába. Elezovics duplájával a szoros eredmény :   20  :  19
12. perc Ujabb cserék, Millei Attila helyett Szafronov, Földesi Zoltán helyett Horváth István lép pályára. Szafronov tovább növelte a különbséget.    22  :  19
13. perc Rögtön megérkezett a válasz Bóditól.     22  :  21
14. perc Földesi Zoltán kis pihenője után Kertész Tamást váltotta a játékban. Sipos Tamás duplája után Nagy Zs. dobhatott 2 büntetőt, igy az állás:    24  :  23
16. perc Kovács Zsolt a hármasvonalról dobta távoli dobását,igy csak 2 pontot ért , melyre
17. perc Viktor Kuzmin és Viktor Zsarkov időt kértek. Pontosabb dobásokat, gyorsabb játékot kértek csapatuktól.
18. perc Kovács S. két böntetőt értékesitett és ismét átvette a vezetést a Tiszaújváros.  26  :  27
19. perc Sipos Tamás pontjaival kiegyenlitett, sőt újra vezetett a Siófok. Nem sokáig. Kovács Sándor két böntetőből egyet bedobott. Kovács Zsolt jóvoltából a perc végére megint a vendéglátók voltak előnyben.    30  :  28
20. perc Elezovics 3 pontosával kezdődött a félidő vége elötti utolsó hajrá. Horváth István triplája, majd duplája volt rá a válasz. 4 pontos siófoki vezetéssel fordult a félidő.     35  :   31
MÁSODIK FÉLIDŐ
1. perc Elezovic duplája nyitotta meg a második félidőt, de Millei Attila ziccerével 37 : 33 - ra tovább vezettek Kertészék.
2. perc Ismét Elezovic duplázik, ezúttal Sipos Tamás dob 2 pontot a hazaiaknál.   41  :  39
4- 5. perc Siófok cserét kért, Horváth István helyett Földesi Zoltán lépett pályára. Kertész Tamás egymás után 2 duplát is dobott.   45  :  39
6. perc Nagy Zs. jeleskedett. Sipos Tamást Kovács Zsolt váltotta a játékban.  45  :  41
7. perc Még mindig nagyon szoros mérkőzést láthatott az a 2 -300 főnyi szurkoló, aki ellátogatott a Szépvölgyi úti sportcsarnokba. Millei Attilát fautolták, plussz egy büntetőt is dobhatott.     Ezzel   48  :  41 -re vezetett a hazai csapat. Újabb csere: Szafronov helyett Sipos Tamás újra a pályán.
8. perc Brunyánszki triplával szépit.      48  :  44
9. perc Nagy Zs. pontjai után Horváth István lép pályára, Kertész Tamás ül le. Sipos Tamás triplájával tovább növeli a Traubi Sc előnyét.        51  :  46
10. perc Kovács Zsolt 3 pontosával és Horváth István duplájával már 10 pont a különbség. Ekkor időt kért Kmezic Zorán edző. Az 1 perc eltelte után Filótás Gergely harcolt ki 2 büntetődobást, melyeket értékesitett   is.
11. perc Folytatta a felzárkózást a Tiszaújváros, Bódi és Jávorszki dobásaival. Most Viktor Kuzmin kért időt. Gyors, pontos játékot kért a játékosoktól.
12. perc Bár Elezovic dobásával csökkent az előny, Földesi Zoltán válaszával megtartotta a 4 pontos vezetést.   58   :  54
13. perc Sipos Tamás és Bódi kosarait láthattuk.    60  :  56
14. perc Millei Attila ziccerével :    62  :  56   Kovács Zsolt helyett Kertész Tamás játszott tovább.
15. perc Jávorszki duplája, Földesi Zoltán triplája után az állás:   65  :  58
16. perc Elezovic után ismét Földesi Zoltán volt a kosárszerző.    67  :  60
17. perc Miilei Attilát Szafronov váltja. Kovács S. illetve Sipos Tamás pontjaivbal:   69  :  62
18. perc Földesi Zoltán 2 büntetőből 1 -et kihagyott, igy  70 :  62 -re vezetnek a hazaiak.
19. perc Nagy Zs. próbálkozott a felzárkózással, de Szafronov újabb pontokat szerez.  72 : 64    Viktor Kuzmin időt kért. Taktikai utasitásokat adott csapatának a végjátékra.
20. perc Szafronov pontjaival indult  a végső hajrá. Bódit dobás közben lökték, igy 3 büntetőt dobhatott, hiba nélkül. Földesi Zoltánt egymás után 2 alkalommal fautolták, Ő is 4 dobásból 4 pontot szerzett. Elezovic duplát, majd Brunyánszki triplát dobott. Ismét személyi hibát követtek el, most Horváth István ellen, aki szintén hiba nélkül végezte el, a dobást. Bódi triplájával zárult a mérkőzés. A végeredmény :     80  :   75