1999.02.08. Somogyi Hírlap Egy kosáron múlott
Kanizsa K K DKG-EAST-Traubi SC Siófok 62-60 (35-31)

Szoros mérkőzésen kapott ki Nagykanizsán a Traubi SC Siófok NB I "B" csoportos férfi kosárlabda-csapata.

Nagykanizsa

Az első 20 percben fej-fej mellett haladt a két csapat, egyik sem tudott jelentősebb előnyt kiharcolni, végül a hazaiak térhettek négy pontos előnnyel rövid pihenőre. A második játékrészben sem válltozott a játék képe, bár ekkor többnyire a vendég Balaton-parti együttes vezetett egy-két ponttal. Az utolsó két perc aztán nem mindennapi izgalmakat hozott. Ekkor sikerült fordítaniuk a hazaiaknak (59-55). Az utolsó percben a siófokiak taktikai faultokkal próbálkoztak, majd Horváth István triplájával két pontra csökkent a hátrány. Két másodperccel a rendes játékidő letelte előtt Földesi Zoltán triplakísérlete sajnos eredménytelen maradt, így a hazaiaknak sikerült megőrizniük két pontos előnyüket. A nem túl látványos, de annál küzdelmesebb és izgalmasabb összecsapásból a szerencsésebb nagykanizsaiak kerültek ki győztesen.
Így játszottak : Nagykanizsa, MÁV NTE sportcsarnok, 150 néző.
V.: Csizmadia, Pestality.
Kanizsa KK DKG-East: Gosztonyi (1), Gáll (4), Polster (7), Beloous (13), Pallag (23/9),      Csere: Török (6), Gráczer (5/3), Kulcsár (3/3).
Edző: Halász István.
Traubi SC Siófok: Millei (7), Kertész (4), Gorszky (15), Sipos (8/3), Horváth I. (16/6).
Csere: Földesi (6), Kovács Zs. (4), Kovács N. (-).
Edző: Viktor Kuzmin.
Az eredmény alakulása. 5. prec: 5-9. 10. perc: 18-19. 15. perc: 26-21. 25. perc: 43-43.
30. perc: 50-50. 35. perc: 52-55.
Jók: Beloous, Pallag, Török,  illetve Gorszky, Horváth I.
Viktor Kuzmin:- Nem érdemeltünk vereséget. A mérkőzés végén Fotruna sajnos a hazaiak mellé állt...