1999.03 22. Somogyi Hirlap

Pontatlan Traubi

Traubi SC Siófok-   Fehérvár KC   90-95 (46-47)

A kosárlabda alapja a védekezés. A Fehérvár KC elleni hazai mérkőzésen a Traubi SC kosarasai erről elfeledkeztek-legalábbis ezt bizonyítja a vendégek 95 pontja...                                                                                                                         A találkozón végig a fehérváriak akarata érvényesült, akik nagyon nyugodtan, szinte végig vezetve nyerték a mérkőzést. A hazaiak görcsösen játszottak, ezúttal csak fellángolásaik voltak. Viktor Kuzmin edző rengeteg cserével próbálkozott-főleg a második játékrészben-de ezek sem segítettek. Még a sérült Kertészt is  pályára küldte, aki biztatóan mozgott ugyan, de csak rövid időt tudott a pályán tölteni. A második félidő közepén vesztette el a találkozót a Traubi SC, amikor is három perc alatt tíz pontos hátrányba került. A hajrában próbálkoztak még a hazaiak, de pontatlanul dobtak.   A találkozó után természetesen szó esett a csapat körüli problémákról, az egyesület nehéz anyagi helyzetéről. A pénz viszont nem minden-nagyon fontos a játékosok önbecsülése is. Egy kiesett csapatból ugyanis nyilvánvalóan nehezebb eligazolni...

Így játszottak:

Siófok, Foki-hegyi Általános Iskola tornacsarnoka, 150 néző.                          V.Csizmadia,Fekete.

Traubi SC Siófok: Millei (14), Kovács Zs. (16/6), Gorszky (6), Horváth I. (24/12), Sipos (20/3)
Csere:Földesi (5/3), Kertész (3/3), Kovács N. (2), Csala (-).                                       Edző:Viktor Kuzmin

A mérkőzés alakulása. 5, perc:13-11. 10, perc 19-22  15 perc: 34-32  25. perc: 54-60     30.perc: 67-67. 35. perc: 74-83.                                                                                       Viktor Kuzmin:-
A legutóbbi vereséget-amivel lecsúsztunk a felsőházi rájátszásról - nem tudta kiheverni a csapat. Nagyon gyenge volt a védekezésünk,a következő meccsen Szekesfehérváron javítunk.