Kertész Tamás

Edző:Pákozdi Zsolt, Kertész Tamás

Edző: Tajti Zoltán

ELSŐ FÉLIDŐ
1. perc Az utolsó pillanatig kérdés volt a siófoki csapatnál, hogy ki fogja irányítani edzőként a játékot. Mint ismeretes, Viktor Kuzmin az utolsó mérkőzés után benyújtotta lemondását. A vezetőség beleegyezésével Kertész Tamás és Pákozdi Zsolt vállalta el az edzői teendőket. Az első félidőben hatalmas tempót diktáltak a hazaiak. Kezdőként lépett pályára Kovács Norbert, aki az első pontot szerezte csapatának. Pálffy, majd Horváth István dobhatott büntetőket. Pálffy mindkettőt, Horváth egy dobást hagyott ki. 3 : 0
2. perc Millei Attila ziccere után Pálffy 2 kosarat dobott. 5 : 4
4. perc   Sipos Tamás, illetve Kardos László volt eredményes. 7 : 6
5. perc Sipos Tamás, Millei Attila, Kovács Norbert növelte tovább a hazai előnyt. 13 : 6
6. perc Kardos, majd Millei szerzett pontokat. 15 : 8
7. perc Horváth István triplájával 18 : 8.
8. perc Horváth egy büntetőt, Kovács Norbert ziccert dobott. 21 : 8
9. perc Pálffy büntetőből 1, Kardos 2, Kepli 2 pontot faragott le a hátrányból. 21 : 13
10. perc Sipos Tamás, Kardos, majd Kovács Norbert volt a kosárszerző. 25 : 15
11. perc Kardos pontjaival az állás: 25 : 17
12. perc Földesi Zoltán,   Millei Attila és Kardos László is ziccert dobott.  29 : 19
13. perc Horváth István és Tahin Péter tripláival: 32 : 22
14- 15. perc Tahin, majd Képli dobhatott büntetőket. 32 : 26
16. perc Kovács Norbert két ziccert, Csala Márton triplát dobott. 39 : 26
17. perc Képli duplájára Jaroslav Gorszky válaszolt. 41 : 28
18. perc Képli és Füzi is büntetőket dobhatott. Mindketten kihagytak egyet. Csala Márton bravúrosan szerzett labdát és egy ziccerrel fejezte be a labdamenetet. 43 : 30
19- 20. perc Kardos László és Jaroszlav Gorszky 2- 2 büntetőt értékesített.                                    Az első félidő eredménye: 45 : 32
Második félidő
1. perc A második félidő már kissé nehezebb volt a Traubisok számára. A vendégek lassan lefaragták hátrányukat. Az első percben Kardos és Tahin, valamint Kovács Zsolt volt eredményes. 48 : 36
2. perc Kardos duplája után Földesi Zoltán dobott büntetőket. 50 : 38
3. perc Tahin és Képli pontjaival: 50 : 42
4. perc Kardos volt eredményes. 50 : 44
5. perc Sipos Tamás dupláját követően Tahin 5, Füzy 2 pontot szerzett. Ezzel már csak egy pontra csökkent a két csapat közti különbség. 52 : 51
6. perc Kovács Zsolt és Hegedüs volt a kosárszerző. 54 : 53
7. perc Hegedüs triplát, Sipos Tamás duplát dobott, ezzel kiegyenlítettek a vendégek. Tahin hármasával   átvették a vezetést a fehérváriak. 56 : 59
9. perc Füzy kettőből egy bünetőt kihagyott. 56 : 60
10. perc Földesi Zoltán és Jaroslav Gorszky büntetőivel ismét kiegyenlítődött az állás. 60 : 60
11. perc Gorszky dupláját Földesi Zoltán triplája követte. Füzy büntetőivel: 65 : 62
12. perc Ismét büntetődobások voltak. Ezúttal Képli és Jaroslav Gorszky szereztek pontokat. Ezután Pálffy volt eredményes. 67 : 66
13. perc Horváth István 4, Kovács Zsolt 2, míg Rajkó 1, Füzy 2 pontot dobott. 73 : 69
14. perc Képli büntetőire Sipos Tamás válaszolt duplával. 75 : 71
15. perc Kovács Norbert ziccert, Rajkó 2 büntetőt dobott. 77 : 73
16. perc Képli dupláját követően Sipos Tamás hasznosított két büntetőt. 79 : 75
17. perc Hegedüs triplájára Horváth István válaszolt. Képli duplát, Gorszky két büntetőt dobott.    84 : 80
18. perc Tahint dobás közben fautolták a hazaiak, így plussz egy büntetőt is szerzett. 84 : 83
19. perc Horváth István büntetői után Füzy és Pálffy volt redményes. Ezzel ismét átvették a vendégek a vezetést. Pattanásig feszült volt a hangulat. A hazai szurkolók lelkesen bíztatták csapatukat. 86 : 87
20. perc Horváth István tripláját Tahin duplája követte. Kovács Zsolt szintén duplát dobott, de a vendégek támadhattak és a játékidőből visszavolt 20 másodperc. A mérkőzés végét jelző duda megszólalásának pillanatában Pálffy Gergely ziccert dobott.  Így döntetlen lett az eredmény és újabb 5 perc várt a játékosokra. 91 : 91
Hosszabbítás
1. perc Jócskán megfogyatkoztak a siófokiak. Millei, és Földesi is kipontozódott.             Kertész Tamás remekül összefogta a csapatot ezidáig, de nem lépett pályára.             Jaroslav Gorszky ziccerével indult a hosszabbítás. A szurkolók felállva tomboltak a lelátón. Tahin Péter két bünteőjével   továbbra is egyenlő volt az állás. 93 : 93
2. perc Füzy, illetve Kovács Zsolt duplát, Pálffy büntetőket dobott.  95 : 97
3. perc Kovács Zsolt is 2 büntetőt hasznosított. Hegedüs triplájával megszerezte csapata 100. pontját.  97 : 100
4. perc Sipos Tamás szépített. 99 : 100
5. perc Gorszkyt ziccer közben lökték, így plussz 1 dobást végezhetett. Füzy Árpád kiegyenlített. Sipos Tamás duplájával ismét vezetett a Siófok, de az utolsó támadás lehetősége a fehérváriak elött állt. Kardos próbálkozott triplával az utolsó pillanatban, de a labda lepattant a gyűrűről. Ezzel a Siófok megnyerte a mérkőzést.                              A végeredmény: 104 : 102
JÓK: Sipos Tamás 21/3, Horváth István 17/9, Jaroslav Gorszky 17,