Zsarkov Viktor

Játékvezetők: Balogh László , Ádam József
Ellenőr: Bacsfay Gyula

ELSŐ FÉLIDŐ
1. perc Biztatóan indult a Siófok. Kovács Zsoltot 3 pontos kisérlet közben Pavlovics fautolta, 3 büntetőből kettőt értékesitett. Sajnos eddig a pillanatig vezetett csak a Traubi Sc. Gergely T. duplájával kiegyenlitette az állást.         2  :   2
2. perc      Pavlovics 4 pontja után :       6  :  2
3. perc   Most csak nyiregyházi kosarak következtek. Korcsok és Pavlovics jóvoltából :   8  :  2
5. perc Ebben a percben kérte ki Kuzmin Viktor edző az egyetlen siófoki holtidőt. Nyugodtabb játékra, pontosabb befejezésekre utasitotta csapatát. Kovács Zsolt helyett Kertész Tamás lép pályára.
6. perc Kertész T. ziccere után Korcsok és Kozma dobásai következtek.     14  :  4
7. perc Ismét Korcsok szerzett pontokat.     16  :  4
8- 9. perc A következő percekben megpróbált felzárkózni a  Siófok. Újabb cserék, Szafronov Konstantin helyett Kovács Zsolt, Horváth István  helyett Földesi Zoltán érkezett. Sipos Tamás és Millei Attila pontjaival :    16  :  10
10. perc                        Pavlovics brillirozott. Pár másodperc alatt két hárompontosa is kosárba talált.   22  :  10
11. perc Kovács Zsolt  2 pontosára Korcsok válaszolt.   24  :  12
12. perc Kuzmin Viktor edző újabb cserékkel próbált frissiteni. Millei A. helyett Szafronov K., Kertész Tamás helyett Horváth I. jött pályára. Közben Hutás sem tétlenkedett.   26  :  12
13. perc Ebben a percben Pavlovics  6, Korcsok  1 pontot szerzett, mig Horváth I. 2 büntetőt hasznositott. Sipos T. labdát szerzett, védő nélkül vitte végig a labdát. Ziccerével az állás:  33  :   16.
15. perc Szafronov K. helyett Millei A., Horváth I. helyett Kertész T. kapott játéklehetőséget. Kozma    2  pontjával:   35  :  16
16. perc Pavlovics és Kozma 2-2 pontjára Sipos T. válaszolt triplával.   39  :  19
17. perc Sipost fautolták dobás közben, igy plussz 1 büntetőt is értékesithetett.  39  :  22
18. perc      Földesi Z. is 3 pontossal próbálkozott, sikerrel. A frissen beállt Oroszvári rögtön duplázott. Kertész T. két büntetőből 1-et dobott be. Az állás:  41  :  25
20. perc Oroszvári is két büntetőt dobhatott, igy a 20. perc végére az eredmény:   43  :  25
MÁSODIK FÉLIDŐ
1. perc Kozma duplájára Szafronov K. válaszolt.     45  :  27
2. perc Kozma újabb 3 pontot szerzett csapatának. Kuzmin Viktor cserét kért, Horváth I. helyett Földesi Z. lép pályára.    48  :  27
3. perc Pavlovics triplájával,   51   :  27
5. perc Szafronov K. kosarával,     51  :  29
7. perc Földesi Z. duplájával 20 pontra csökkenti a különbséget. Ismét Kamarás György időkérése töri meg a lendületet.    51  :  31
8. perc Ujabb nyiregyházi kosarak, Gergely és Korcsok jóvoltából. Csere a Siófoknál: Millei A. helyére Kertész T. állt be.     55  :  31
9. perc Hutás pontjaira Földesi Z. triplája a válasz.    57  :  34
10. perc Sipos T. távoli dobása 3 pontot ért, de Pavlovics nem váratott sokáig a kontrával.  60  :  37
11. perc Hutás és Kozma jeleskedett.  64   :  37
12.perc Kovács Zs. és Szafronov K. helyett Horváth I. és Millei A. próbálkozott felrázni a csapatot a pályán. Millei A. szépit.    64  :  39
13. perc Kozma és Korcsok tovább növeli az előnyt. Millei A. duplája után plussz 1 büntetőt is itéltek a birók, de ezt már kihagyta.    68  :  41
15. perc Pavlovics pontjaival   70   :  41
16. perc Horváth I. triplája után Szafronov ziccere talált a NYKE Isobau kosarába.  70  :  46
17. perc Pavlovics 3 pontosa után Szafronov K. szépitett.   73  :  48
18. perc Kozma dobásaira ismét Szafronov felelt. Ebben a percben született meg az utolsó siófoki kosár. Oroszvári távoli dobása után minden Traubi Sc-s próbálkozást kivédett a Nyiregyháza.
19-20. perc Oroszvári keze sült, újabb tripláját, majd Kozma, Gócs és Korcsok kosarait láthattuk.           A végeredmény:  87  :   50
A nyiregyházi fiúk nem hibáztak   dobásaikban, gyorsabb, kicsit lelkesebb játékukkal állva hagyták csapatunkat. Jó védekezésüknek köszönhetően támadásainkat sorra kivédték.Elkeseredésre nincs ok, hiszen az előző mérkőzéseken bebizonyitottuk, csapatunk tud és akar is győzni. Készülünk a következő összecsapásra, amely Miskolcon, 1998 október 1-én 18.00-kor lesz.